Outfit jednej vintage krásky

21:48 Aura Beauty 5 Comments

Prvky vintage sa v móde objavujú stále, existujú však typy ľudí, ktorým neskutočne svedčí tento štýl nosiť ako celok. Rovnakým prípadom je aj Maťka, ktorá svojim vyžarovaním, vzhľadom klasickej krásky, noblesou a jemnosťou je predurčená tento štýl nosiť. Robí to aj rada a najnovšie sa priam vyžíva vo vintage účesoch (aj tieto victory rolls sú jej dielom).
Maťka sa mi aj pochválila, úžasnou sukňou z Reserved, ktorá bola jej najnovším úlovkom. Dohodli sme sa, že skúsime urobiť jednoduchý vintage styling a líčenie, ktorého základom bola porcelánová pleť, výrazná pin-up linka a červené pery (zmixovala som rúže Pupa Volume 400 a 500) (A potom som nadávala, že som líčenie do detailu nenafotila.) :)

Fotografovanie sme uskutočnili spontánne a trochu narýchlo v nedaľekom parku (za účasti dvoch drobcov v kočíku, z ktorých ten starší nie a nie zaspať ;) Zaujímavé boli pohľady okoloidúcich na moju modelku. Predsa takto oblečený človek vytŕča z davu. Je veľká škoda, že u nás sa v tomto štýle oblieka len mizivé percento ľudí.
Nebudem už veľa "obkecávať", presuňme sa v čase:


Maťkin outfit

kardigán: M&S
blúzka: Promod
sukňa: Reserved
náušnice: ebay
topánky: mamkine :)


A čo vintage štýl a vy? Implementujete z neho nejaké kúsky do šatníka?

Pre milovníčky vintage dávam do pozornosti tento skvelý blog Turnýra, ktorá mi snáď odpustí mix štýlov a historické či štýlové nepresnosti, mne šlo skôr o fotenie ako náučný blog, ale nechám sa poučiť :)

5 komentárov:

 1. Kéž by přišly do módy slunečníky a rukavičky :)))) hned bych do toho šla, takhle nemám odvahu
  blog Měj se ráda

  OdpovedaťOdstrániť
 2. krásne fotky, veľmi ti to pristane

  OdpovedaťOdstrániť
 3. veľmi pekné :) ... s Maťkou sa inak veľmi podobáte ,kludne by som povedala, že ste sestry ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Nááádhera! Na něco takového bych chtěla mít odvahu... Retro a vintage styly miluji, ale zatím jsem nenašla odvahu na nabírané sukně do pasu, bála bych se "selkovského" dojmu z postavy. Asi se to s tím nabíráním nesmí přehnat. Mám klasickou postavu přesýpacích hodin (možná mírně nakročená k hrušce, protože mám hodně úzký hrudník) a myslím, že tento typ postavy je celkem vhodný ke stylům využívajících prvky starobylé módy. Například ten černý kabát v koláži pod článkem by mi, myslím, slušel (ovšem asi ne černý, ale třeba hnědý nebo ve tmavé teplejší teal).
  Díky za krásnou inspiraci!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Moc hezké!! Mně victory rolls moc nejdou, takže obdiv. Mám radost i za odkaz blogu:-) V mixu nemm co odpouštět, není zařazen do konkrétní éry. Je to prostě vintage:-) Chtěla bych z toho všechno (a nejvíc ty boty:D )

  OdpovedaťOdstrániť